X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

SEO (ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU) Nedir?

AnasayfaYazılarGenelSEO (ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU) Ne...

SEO Nedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), daha fazla trafik elde etmek amacıyla, web sitelerinin organik arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak için yaptıkları pazarlama çalışmalarının bütünüdür.

SEO Nasıl Yapılır?

Google, Bing ve Yahoo gibi büyük arama motorları, bir kullanıcı arama yaptığında bu arama sorgusuna uygun düşen web sitelerinin bir listesini sunar. Sunulan bu listelere arama sonuçları denir. Bu arama sonuçlarında ücretli sonuçlar da listelenir ancak sonuçların büyük kısmı organik listelemelerden oluşur. Organik sonuçlar, arama motorlarının geliştirdikleri belirli algoritmalar yardımıyla kullanıcının sorgusuyla en alakalı sonuçların ücretsiz olarak listelenmesidir.

Organik listelerde en üst sıralarda yer almak SEO’nun bu kadar önemli olmasının temel nedenidir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, organik sonuçlar, ücretli reklamlara kıyasla önemli oranda daha fazla trafik payına sahip. Bu nedenle denilebilir ki, işletmeniz organik listelerde bulunmuyorsa, tüketici pazarının büyük bir yüzdesini kaçırıyorsunuzdur.

Sonuç sayfasının üstlerinde yer almak, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)’nun nihai hedefidir. İşletmeniz için kazanç sağlayabilecek anahtar kelimeler için gerçekten rekabet etmek üzere alakalı ve optimize edilmiş bir web sitesi oluşturabilmek için çok sayıda strateji ve teknik vardır.


Top